Ειδήσεις /

Διακρίσεις Α.Σ.Ι.Σ. Στίβου Γ'-Δ' Τάξης

Σχολή Χατζήβεη - Διακρίσεις Α.Σ.Ι.Σ. Στίβου Γ'-Δ' Τάξης - 25/5/2012

Την Κυριακή 20 Μαΐου πραγματοποιήθηκαν αγώνες στίβου στα πλαίσια των αγώνων Α.Σ.Ι.Σ (Αθλητικές Συναντήσεις Ιδιωτικών Σχολείων) για μαθητές και μαθήτριες Γ’ και Δ’ Δημοτικού. Τους αγώνες διοργάνωσαν τα Εκπαιδευτήρια Κωστέα  - Γείτονα και η Σχολή Χατζήβεη για μια ακόμη χρονιά έδωσε το παρόν.

Οι μαθητές μας εκπροσώπησαν επάξια το σχολείο τους και κατάφεραν σε αρκετές περιπτώσεις να διακριθούν. Πιο συγκεκριμένα μαθήτριά μας κατέκτησε την 1η θέση στη ρίψη ελαστικής σφαίρας και μαθητής μας την 2η  θέση στο ίδιο αγώνισμα.

Αρκετοί ήταν βέβαια και οι μαθητές μας που έφτασαν πολύ κοντά στην κατάκτηση μεταλλίου. Μαθήτριά μας κατάφερε να περάσει στον τελικό των 50μ. και να πάρει τελικά την 4η θέση. ΟΜαθητές μας της Γ και Δ τάξης κατέκτησαν την 4η θέση στη ρίψη ελαστικής σφαίρας, ενώ μαθητής μαςς έχασε το μετάλλιο στο άλμα χωρίς φόρα μόλις για 1 εκατοστό. Πολλά συγχαρητήρια αξίζουν και στις ομάδες της σκυταλοδρομίας Γ’ και Δ’ τάξη αγοριών που πήραν την 4η και 5η θέση αντίστοιχα.

Αξίζει όμως να αναφέρουμε  και όλους τους υπόλοιπους μαθητές μας που έλαβαν μέρος στους αγώνες και διακρίθηκαν και αυτοί για το ήθος και την προσπάθειά τους, καθώς επίσης και τη μαχητικότητα που επέδειξαν κατά τη διάρκεια του αγώνα τους.

Συγχαρητήρια λοιπόν σ’ όλους τους μαθητές μας και ελπίζουμε η αγάπη τους για τον αθλητισμό και οι προσπάθειές τους να συνεχίσουν να μας κάνουν περήφανους.